top of page

HUKUKÇUNUN AŞK UYUMU

1. Hukukçu-Tıpçı İlişkisi

İkinizin hedefleri de yüksek olduğu için birbirinizi çalışma konusunda heveslendirebilirsiniz. Ancak bazen, sizin sosyal yapınız gereği siz gezmek isterken, tıpçının tercihi evde kalıp ders çalışmak olacaktır. Bazen sıkıcı bir hal aldığını düşünseniz de hayata karşı bakış açınızın yüksek olması sizi uzun vadede çok mutlu edecektir. Beraber olduğunuzda sorumluluklarınızın farkında olduğunuz için ne zaman ders çalışıp ne zaman eğleneceğinizi ayarlayabilirsiniz. İkinizin de sorumluluklarının farkında olan, disiplinli yapısı sizi her zaman birleştirecektir. Sonuçta herkes devamlı bir çalışma arkadaşına ihtiyaç duyar değil mi?

Bireysel olarak baktığımızda ise hukukçuların daha çok risk aldığını, buna karşın tıpçıların daha garantici olduğunu söyleyebiliriz. Hukukçu ilişkinin dış işlerini yürütüp insanlarla sosyalleşirken tıpçı ise bir psikolog edasıyla ilişkideki sorunlarını çözer ve sakin bir yapıya kavuşturur. Hukukçuların sinirli ve hırçın yapısını, sakin ama ılımlı tavrıyla tıpçılar dengeler. Birbirinizi her yönden tamamladığınızı söyleyebiliriz.

Bizce bu ilişki 9.5/10

Personal Injury Lawyer _ Car Accident At

2. Hukukçu- Dişçi ilişkisi

Diş hekimliği okuyan kişiler, çok çalışmak zorunda olsalar da, genelde riske yatkın ve heyecanlı bir yapıları vardır. Bu heyecan arayışı bazı zamanlarda sizin ciddi hukukçu kişiliğinize pek iyi gelmeyebilir. Diş hekimliği öğrencilerinin eğlenceye ve heyecana düşkün yapısı, sizi ilişkinin geneli ve geleceğiniz hakkında sizi sorgulamaya itse de  beraber eğlendiğinizde bu sorunları unutacaksınız. Heyecana alışık bir bünyeniz varsa bi’ şans verin deriz :) Bazen de zıt kutuplar birbirini çeker ve çok mutlu olabilirsiniz.

Bizce bu ilişki 5/10

Diş röntgeni

3. Hukukçu - Mühendis İlişkisi

Hukukçuların ihtiyacı olan / olmayan her şeyi bilmeleri nedeniyle 😊 mühendislerden öğrenekleri çok şey yokmuş gibi görünebilir. Ancak, mühendislerin analitik zekası ve pratikliği siz hukukçuları etkileyebilir ve eksik yönlerinizi onunla tamamladığınızı görebilirsiniz.  İkinizin de mesleklerinin toplumda son derece saygın görülmesi dışardan bakanları imrendirecektir. Bu durum da oldukça özgüvenli olan çiftimizi ilişkiye karşı motive eder. İkinizin de hayat hedefleri bağlantılı olacağı için bu ilişki yürür ve sizi mutlu eder.

Bizce bu ilişki 7/10

İnşaat mühendisi

4.Hukukçu – Uluslararası / Siyaset Öğrencisi İlişkisi

İkinizin de oldukça sosyal ve konuşkan olması sizi hiç sıkılmayacağınız bir ilişkiye çekecektir. Bazen saatlerce konuşacaksınız, bazen de dünyayı o konuştuğunuz masada kurtaracaksınız. Genel  olarak hayat hedefleriniz ikiniz için de benzer olsa da; siz hukukçu olarak yurt içi sorunlarıyla oldukça ilgiliyken, partnerinizin esas alanı yurt dışı temaslar olacağı için birbirinize çok şey katacaksınız. Ekonomi, politika ,güncel meseleler ve araştırmaya olan hevesleriniz sizi ortak bir noktada buluşturacak.

Sosyal yapılarınızın benzerliği sanki kendinizle bir ilişki yaşıyormuşsunuz gibi ayna görevi göreceği için ilişki içerisinde güvende ve huzurlu hissedeceksiniz. İkinizin de hırçın yapısına karşın birbirinize duyduğunuz güven, size canlı ve heyecanlı bir ilişki sunacaktır. Günlük yaşamdaki atılgan yapılarınız sizin ilişkinizi çevrenizde parmakla gösterilecek bir ilişki haline getirecektir.

Aranızda kişiliğinizin benzerliğinden dolayı zaman zaman çatışma yaşasanız da birbirinizi tamamen tamamlıyorsunuz. Bizce bu ilişki yürür. :)

Bizce bu ilişki 10/10

Image by Ruthson Zimmerman

5. Hukukçu – Hukukçu İlişkisi

Hepimizin beklediği kısma geldik sevgili hukukçum. Bizce hukukçu-hukukçu ilişkisi,  iki aslan burcunun ilişkisine benzer. İkinizin de havalı ve özgüvenli kişilikleri sayesinde dışardan bakıldığında bir alfa çift olarak görülürsünüz. Ancak, ilişki içinde her şeyi sorgulayan, konuşan ve herhangi bir kavga durumunda aşırı savunmaya giden yapılarınız sizi yıpratabilir. Eğer dinamik, havalı ve bol çatışmalı bir ilişki arıyorsanız kendiniz gibi hukukçu bir partner bulabilirsiniz. Bir defa birbirinizle uyumunuzu gördüğünüzde ve bu uyuşmazlıklar  ve uzlaşmalarla dolu ilişkiye bağımlı olabilirsiniz. Ancak, dikkatli olun ve birbirinizi çok fazla yıpratmayın. Taraflardan biri daha sakin bir yapıya sahipse bizce mükemmel bir çift olacaksınız.

Hukukçu-hukukçu ilişkisi konusunda düşüncemiz ya 1/10 olup birbirinizin ciddi tavırlarından, ağdalı konuşmalarından sıkılacaksınız ya da 10/10 olup eşi benzeri olmayan bir çekim yakalayacaksınız.

Bizce bu ilişki ya 1/10 ya da 10/10.

Hukuk Bürosu
Bizi DeğerlendirinBayılmadımHarika değilİyiHarikaMuhteşemBizi Değerlendirin
bottom of page