top of page

AMACIMIZ

Hukuk, siyaset, ekonomi, sosyoloji vb. alanlarla ilgilenen tüm üniversite öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak. Hukuk öğrencilerini aynı platformun çatısı altında toplayarak bütünlük bilinci geliştirmek.

VİZYONUMUZ

İnsan haklarına saygılı, ayrımcılık yapılmaksızın tüm canlıların haklarının gözetildiği ve adalet mekanizmasının sağlıklı işlediği bir toplum düzeni.

WhatsApp%20Image%202020-09-26%20at%2010.

EKİBİMİZ

WhatsApp%20Image%202020-09-26%20at%2010.

Hukuk ve Genç Düşünce Proje Yönetimi Koordinatörlüğü, Tanıtım ve Pazarlama Koordinatörlüğü ve Organizasyon Koordinatörlüğü olmak üzere 3 ekip halinde çalışır.

Proje Yonetimi

Tanıtım ve pazarlama

Organizasyon

Proje Yönetimi Koordinatörlüğü

Toplantı odalarımız..._ Our meeting room
  1. Topluluğu geliştirmek ve tanıtmak üzere fikir üretmek ve belirtilen konularda proje üretip idareye sunmakla görevlidir.

  2. Hukuk ve Genç Düşünce sosyal hukuk platformuna atılacak içeriklerin konularını ve konseptlerini belirler; post, makale, video, podcast ve benzeri içerikler üretir ve bunları sosyal medya ekibine gönderir.

  3. Hukuk ve Genç Düşüncenin kendi üyeleriyle veya diğer okulların topluluklarıyla gerçekleştireceği etkinliklerin ve tartışmaların formatları konusunda fikir üretir.

  4. Hayata geçirilmesi planlanan projelerle ilgili organizasyonel konuları Organizasyon Ekiiine ; fikrin tasarlanması ve sosyal medyada sunulması için ise Sosyal Medya Ekibine gerekli içerikleri sunar.

Genel olarak Proje Yönetimi ekibi; topluluğun içerikleri konusunda fikir üretir, topluluğu tanıtacak ve ileriye götürecek projeler sunar. Kısacası topluluğun fikir atölyesidir.

Tanıtım ve Pazarlama Koordinatörlüğü

Social%20media%20planning%20for%20the%20
  1. HUGENÇ Topluluğunu, sosyal medya platformlarında temsil eder. Üretilen içerikleri sosyal medya paylaşımı haline getirir ve topluluğun tüm sosyal medya platformlarında paylaşır. Sosyal medya hesaplarındaki genel konsepti ve estetik görünümü düzenler.

  2. Instagram: Hukuk ve Genç Düşüncenin İnstagram hesabında hergün uygun saatlerde bir adet post paylaşılır. Ekip, kararlaştırılan içeriklerin tasarımının hazırlar ve İnstagramda paylaşır, postların paylaşım sırasını Sosyal Medya Ekibi belirler.

  3. Kararlaştırıldığı takdirde içeriklerin ve etkinliklerin tanıtımıyla ilgili afiş hazırlanır ve İnstagram Hikayesinde paylaşılır. Okuyucuların ilgisini çekecek eğlenceli hikayeler paylaşılabilir ve okuyucuya ulaşabilecek sosyal medya kampanyaları oluşturulabilir.

  4. Web Sitesi: HUGENÇ’lilerin  yazmış olduğu makaleler ve topluluk hakkındaki duyurular internet sitesinde yayınlanır. İnternet sitesinde yayınlanacak içerikler ve fikirler Sosyal Medya Ekibinde kararlaştırılır.

  5. Site üyelerinin ve tıklanmaların artması için gerekli stratejileri belirler.

  6. Twitter: İnstagramda paylaşılan tüm içerikler aynı gün topluluğun Twitter hesabında paylaşılır.

  7. Linkedin,Youtube,Spotify: Topluluğun diğer sosyal medya hesaplarının daha aktif hale getirilmesi için görev dağılımlarını yapmak ve bu hesapları aktif hale getirmek Sosyal Medya Ekibinin görevidir.

Organizasyon Koordinatörlüğü

Signing a Contract
  1. Topluluğu bir arada tutacak ve ekipler arasındaki koordinasyonu sağlayacak buluşmalar düzenlemek, ekip toplantılarının gün, yer ve saatini üyelere bildirmek, çeşitli sosyal aktiviteler düzenlemek ekibin başlıca görevleridir.

  2. Yapılacak etkinliklerde diğer okulların hukuk, siyaset, tartışma vb. konulu topluluklarıyla iletişime geçmek ve tüm etkinliklerin organizasyon sürecini yönetmek.

  3. Topluluğun iletişim ağını genişletecek kişilerle iletişim kurar ve ziyaretler düzenler.

bottom of page